Poddąbie – małe jest piękne

Morze, plaża i swoboda. Czego więcej do szczęścia potrzeba? Odpowiednich noclegów. To jeden z głównych czynników, który zagwarantuje nam należyty odpoczynek i dobre samopoczucie podczas wyjazdu. Najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym w Polsce jest oczywiście wybrzeże Morza Bałtyckiego. Każdy z nas pragnie spacerować po piaszczystej plaży w towarzyszącej scenerii zachodzącego słońca.

Jedną z coraz bardziej popularnych miejscowości wypoczynkowych jest Poddąbie. To niewielka osada, która liczy niespełna czterdzieści stałych mieszkańców. Z lotu ptaka wioska wygląda wspaniale. Kilka zabudowań położonych w lesie, a na północy coś błękitnego – to chłodne wody Bałtyku, które schłodzą i uszczęśliwią w upalne dni lata. Turyści pokochali klifowe wybrzeże, które powoli staje się szeroką i piaszczystą plażą, biegnącą na chłodne spotkania z Bałtykiem. Przy plaży nie ma żadnych głośnych stoisk i restauracji. Znajdziemy tam jedynie piękne drzewa, w których cieniu można odpocząć od blasku słońca. Baza gastronomiczna, na którą składają się restauracje, smażalnie ryb, kawiarnie, lodziarnie oraz punkty typu Fast-food. Podstawowym daniem w menu są oczywiście ryby, przyrządzane na różne sposoby. Turyści mogą je sami złowić kup zakupić bezpośrednio u rybaków, a potem samodzielnie przygotować. Baza noclegowa w Poddąbiu jest bardzo dobrze rozbudowana i urozmaicona. Turyści chętnie korzystają z przytulnych i niedrogich domków letniskowych. W miejscowości istnieje kilka obiektów (Poddąbie), które w swojej ofercie dysponują nawet kilkunastoma chatkami oraz atrakcyjnie zagospodarowaną najbliższą przestrzeniom.

Jednym z takich miejsc jest Ośrodek Wczasowy Słoneczna Polana, który zlokalizowany jest zaledwie 250 m od piaszczystej plaży. Drewniane domki są w pełni wyposażone w aneks kuchenny i łazienkę z podstawowymi i najważniejszymi rzeczami. Na terenie obiektu znajduje się parking, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki, badmintona oraz stoiska do różnych gier zręcznościowych. Poddąbie to bardzo ciekawe miejsce na wakacyjny urlop i nie tylko. Świetnie sprawdzi się jako weekendowy wypad za miasto, czy wyjazd w celach zdrowotnych. Pobliskie lasy, morze oraz Jezioro Gardno tworzą idealne warunki do aktywnego spędzania czasu. Wieś położona jest w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Znajduje się kilka kilometrów od popularnej Ustki, w której oprócz zabytków, na turystów czeka chociażby wieża widokowym z bajeczną panoramą na wydmy, klify i morze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>