Leczenie solanką, wśród licznych atrakcji Iwonicza

Iwonicz Zdrój to piękna miejscowość uzdrowiskowa w Polsce południowo-wschodniej. Znajduje się ona na terenie Beskidu Niskiego, w dolinie Iwonickiego Potoku. Krajobraz tego miejsca zdeterminowany jest przez lasy bukowo-jodłowe, które porastają okoliczne wzniesienia. Od strony wschodniej, znajduje się Pieklisko ( 447 m n.p.m.), Borowinowa (506 m n.p.m.), Glorieta (550 m n.p.m.), Wólecka (611 m n.p.m.) oraz Przymiarek, od zachodu natomiast, mamy tu okazję podziwiać Ispak (483 m n.p.m.), Górę Winiarską (528 m n.p.m.), Przedziwną ( 553 m n.p.m.) oraz Górę Żabią (555 m n.p.m.). Takie położenie zapewnia wspaniałe widoki i ciekawą ofertę turystyczną, którą połączyć można z propozycją leczniczą. W tym celu śmiało możemy korzystać z wód leczniczych i całej gamy zabiegów tutejszych sanatoriów. Baza noclegowa opiera się w dużej części na naturalnych walorach kurortu, stawiając przy tym na spokojny nastrój panujący w zacisznych częściach miasta. Noclegi w Iwoniczu to propozycja ośrodków wypoczynkowo-leczniczych, hoteli i domków letniskowych [noclegi ➥ Iwonicz Zdrój na meteor-turystyka.pl], w których możemy odczuć prawdziwą dbałość o gościa.

Wśród wyjątkowych opcji do spędzenia czasu w Iwoniczu, pokreślić należy obecność wcześniej wspomnianych wód zdrojowych. Tych jest tu cała gama, a najstarszym źródłem jest Bełkotka, która już jakiś czas temu zyskała miano pomnika przyrody. Uzdrowisko ma ponad 400 lat, a co za tym idzie, oferta o tym charakterze jest bardzo bogata. Mamy tu do dyspozycji kilkanaście źródeł, spośród których każde ma inne właściwości. Rozbudowana jest też oferta łazienek i kąpielisk z użyciem solanek. Nie zapominajmy o szlakach turystycznych, które oplatają miejscowość. Jednym z najczęściej wybieranych jest Główny Szlak Beskidzki, którego przejście zajmie nam około 2,5 godziny. Wśród proponowanej rozrywki warto też wymienić regularnie organizowane spływy kajakowe, korytem potoku Iwonickiego.

Dla spokojniejszych turystów, dostępna jest też duża gama lokalnych zabytków, które przybliżą nam historię miejscowości. Wśród zabytków miasta, największe wrażenie na turystach robi tutejszy kościół parafialny. Drewniana konstrukcja szkieletowa, powstała w roku 1895 stanowi doskonałą wizytówkę stylu neogotyckiego. Miłą niespodzianką jest też ciekawa zabudowa mieszkalna z wieku XVIII i XIX. Pokreślić należy także obecność licznych pomników oraz tablic pamiątkowych, które doskonale obrazują nam przeszłość regionu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>