Interesujące wakacje w mazurskich Kruklankach

Ze względu na przepiękne widoki, znacznie więcej ciszy, jak również ciekawe miejsca do obejrzenia, Mazury stają się tym regionem, który z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród turystów. Pośród bardzo wielu ciekawych miejscowości, które można tam znaleźć, na uwagę na pewno zasługują leżące w powiecie Giżyckim Kruklanki. Wieś co prawda nie jest duża, jednak stanowi z pewnością doskonałe miejsce na spokojny i przede wszystkim udany wypoczynek. Jeśli chodzi o noclegi w tej miejscowości to obfituje ona w kwatery prywatne, których z roku na rok jest tu coraz więcej. Zresztą cała baza noclegowa z każdym rokiem się poszerza, co powoduje, że można korzystać także z oferty ośrodków wypoczynkowych czy hoteli, których w okolicy sporo przybywa (➮zobacz więcej).

Atrakcją Kruklanek z pewnością są przede wszystkim jeziora. Miejscowość leży bardzo blisko czterech jezior, zapewniających wiele atrakcji, szczególnie w sezonie letnim. Dzięki temu jest bezproblemowa możliwość wypoczynku nad wodą, z wszelkimi tego urokami. Można tu oddać się przyjemności opalania czy kąpieli w jeziorach, oczywiście w wyznaczonych do tego celu miejscach. Ponadto można skorzystać z możliwości uprawiania sportów wodnych, a na miejscu bez problemu można znaleźć wypożyczalnie niezbędnego do tego sprzętu. Fani żeglowania również nie mogą narzekać, bowiem bez problemu mogą znaleźć tutaj dla siebie idealne warunki. Tak samo wędkarze bardzo chętnie odwiedzają te rejony, mazurskie jeziora bowiem są pełne różnorodnych gatunków ryb, a uzyskanie pozwolenia na połów na czas pobytu nie jest trudne, dostępne są one bowiem niemalże w każdym sklepie.

Jednak nie tylko możliwość wypoczynku nad jeziorami stanowi atrakcje tego miejsca. Kruklanki powstały bowiem w XVI wieku, co powoduje, że znaleźć tu można bardzo wiele zabytkowych i bardzo interesujących budowli i miejsc. Ciekawym miejscem jest na pewno znajdujący się w okolicy Kruklanek zwalony most. Wprawdzie dzisiaj most to w zasadzie ruiny, jednakże wciąż można zauważyć jego niezwykle interesujący wygląd, był bowiem wzorowany na rzymskich akweduktach. Ma także bardzo ciekawą historię, był przygotowany do wysadzenia w czasie wojny, jednakże nikt nie uruchomił detonatora i dzięki temu stał jeszcze dość długo. Ponadto można tutaj także znaleźć pozostałości umocnień wojennych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>