Coś ciekawego dla dzieci w Ustroniu

Górskie widoki i mnóstwo atrakcji – lubimy takie miejsca, dlatego ostatnio przedstawiliśmy Wam Uherce Mineralne ->pechakuchawarsaw.pl, teraz czas na kolejną miejscowość. Ustroń to jedna z popularniejszych górskich miejscowości, do której warto przyjechać zarówno na wakacyjny wypoczynek, jak i na ferie zimowe. Wybierając się na rodzinną wycieczkę, żadne dziecko nie powinno się nudzić, ponieważ w mieście tym znajduje się wiele interesujących atrakcji, które każdemu maluchowi z pewnością się spodobają.
Dosyć spore grono rodziców, planując wakacyjną eskapadę, zastanawia się bardzo często gdzie warto pojechać, aby zapewnić dzieciom tyle atrakcji, aby przez cały pobyt się nie nudziły. Przed wyjazdem należy sprawdzić, jak wygląda tutejsza kwestia noclegowa, ponieważ w sezonie letnim oraz zimowym można napotkać problemy ze znalezieniem wolnego pokoju. Jeśli chodzi jednak o Ustroń, to w mieście tym można się zatrzymać głównie w ośrodkach wczasowych, gospodarstwach agroturystycznych czy też pensjonatach -> meteor-turystyka.pl, w obrębie których można liczyć na place zabaw przeznaczone dla najmłodszych turystów.

Najpopularniejszą atrakcją, za którą każde dziecko wprost przepad,a jest letni tor saneczkowy mieszczący się na Polanie Stokłosicy, czyli na Stoku Czantorii -> wikipedia.org. Długość wynosi około 700 m, a jazda saneczkami jest w pełni bezpieczna, gdyż każdy pojazd został wyposażony w specjalny hamulec, dzięki któremu można nie tylko zatrzymać się, ale również zwolnić jazdę. Kolejną ciekawą atrakcją są dwa Parki Linowe, jeden znajdujący się na Czantorii, natomiast drugi na Równicy. W każdym z tych parków można liczyć na kilka zróżnicowanych pod względem trudności tras, które przeznaczone są nie tylko dla dorosłych oraz nastolatków, ale również dla mniejszych dzieci. W sytuacji, gdy pogoda za oknem jest dosyć nieprzyjemna, warto wybrać się z dzieckiem do znajdującej się w Ustroniu sali zabaw, w której znajdują się takie atrakcje jak baseny kulkowe, zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa czy też bokserskie worki. Rodzice mogą zostawić swoje pociechy w sali pod opieką wykształconego personelu, nie musząc się tym samym obawiać o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Ustroń to jak widać miejscowość, do której warto wybrać się na rodzinne wakacje, gdyż znajduje się tutaj wiele niezwykle ciekawych atrakcji, które z pewnością każdemu dziecku się spodobają.

3 thoughts on “Coś ciekawego dla dzieci w Ustroniu

  1. Autorki bloga – widzę ogromną pasję do podróżowania, to niespotykane u tak młodych osób! Polecam ten blog każdemu kto chciałby się czegoś dowiedzieć o tym, jak spędzić ciekawie czas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>